Το Σχολείο μας το 2ο Δημοτικό Σχολείο Καναλλακίου βραβεύτηκε με το ασημένιο βραβείο στην κατηγορία Green City εκπαιδευτικές δομές για την μελέτη με ΟΡΑΜΑ ΕΝΑ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ στην Τελετή Βράβευσης Έργων και Πρωτοβουλιών της Αυτοδιοίκησης στην Αίθουσα Μιλτιάδη Έβερτ στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων χθες το βράδυ.
![324939560_531206905848290_1511281000774710107_n 324939560 531206905848290 1511281000774710107 n](https://kanalakinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/324939560-531206905848290-1511281000774710107-n.jpg)
Τα Best City Awards, τα μοναδικά και κορυφαία βραβεία της τοπικής αυτοδιοίκησης, αναδεικνύουν και επιβραβεύουν τις καλύτερες πρακτικές και λύσεις που έχουν σχεδιαστεί προκειμένου οι πόλεις να είναι ευφυείς, αειφόρες και οικονομικά βιώσιμες.
Η απονομή των βραβείων πραγματοποιήθηκε χθες, και το βραβείο παρέλαβε η Διευθύντρια του 2ου Δημοτικού Σχολείου Καναλλακίου κ. Ελένη Κολιοφώτη.
![325387689_582314659892866_6028330143221478542_n 325387689 582314659892866 6028330143221478542 n](https://kanalakinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/325387689-582314659892866-6028330143221478542-n.jpg)