Νέα βαριά ήττα του Καραϊσκάκη στην Κρήτη με 5-1 από τον ΟΦ Ιεράπετρας

Μετά την ήττα με 3-0 από τον Λεβαδειακό, ο Καραϊσκάκης γνώρισε νέα ήττα, ακόμα πιο βαριά, στην Κρήτη με 5-1 από τον ΟΦ Ιεράπετρας. Και μάλιστα αυτή τη φορά όχι από κάποια ομάδα που κυνηγάει την άνοδο, αλλά μια ομάδα με στόχο κι εκείνη την παραμονή. Έτσι η ομάδα της Άρτας βυθίστηκε ακόμα περισσότερο βαθμολογικά και ψάχνει τρόπο ανάκαμψης.

Η Ιεράπετρα «καθάρισε» γρήγορα το ματς, αφού ήδη στο 15’ το σκορ ήταν 3-0! Μόλις στο 2ο λεπτό ο Νεκούλ κέρδισε πέναλτι και ο Μεσσιδόρο δεν αστόχησε από τα 11 βήματα, κάνοντας το 1-0.

Στο 5ο λεπτό ο Μεσσσιδόρο βρήκε κάθετα το Νεκούλ και εκείνος με πλασέ πέτυχε το 2-0, ενώ στο 14ο λεπτό ο Μεσσιδόρο και πάλι έδωσε την ασίστ στον Νεκούλ, που πέτυχε το 3-0.

Στο 29ο λεπτό ο Νεκούλ σημάδεψε απευθείας με εκτέλεση κόρνερ το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 59ο λεπτό ο Μεσσιδόρο με την τρίτη ασίστ του στο ματς, έδωσε αυτήν τη φορά έτοιμο γκολ στον Αντερέγκεν κι εκείνος πλάσαρε για το 4-0!

Στο 65ο λεπτό, ο Καραϊσκάκης πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Κλιγγόπουλο και στο 73ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Πέδρο Ενρίκε σημάδεψε το δοκάρι, χάνοντας την ευκαιρία να μειώσει ακόμα περισσότερο

Στο 94ο λεπτό ο Αντερέγκεν διαμόρφωσε το 5-1, που έμελλε να είναι και το τελικό

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΦ Ιεράπετρας (Βεργέτης) : Καραγκιόζης, Κοντοές, Κάρδαρης, Μεσσιδόρο (66′ Ντέλτερ), Νεκούλ(66′ Κατάλντι), Ντι Λορέντζο, Μπενίτεζ (86′ Καραμπέτσος), Λεμονής (71′ Τορίμπιο), Βουό (46′ Καζάου), Ζήσης, Αντερέγκεν

Καραϊσκάκης (Μπέλας) : Λάζαρεβς, Πριόνας (60′ Φαν Ίπερεν), Πέδρο Ενρίκε, Κλιγγόπουλος (70′ Κορέλας), Βαφειάδης (70′ Γιαννιώτης), Κρισμάρεβιτς, Ναζίμ, Ντοναλντόνι, Δερμιτζάκης(46′ Γαλεάδης), Τάμπας, Νταλακούρας