Ήττα εκτός έδρας για τον Θεσπρωτό από τον Απόλλωνα Λάρισας

Τρίτη σερί ήττα για τον Θεσπρωτό στο πρωτάθλημα της Super League 2. Στην εμβόλιμη αγωνιστική της Τετάρτης η ομάδα της Ηγουμενίτσας ηττήθηκε από τον Απόλλωνα Λάρισας με 2-1.

Στο 2ο κιόλας λεπτό ο Απόλλωνας Λάρισας με τον Σταματή που επιχείρησε σουτ μέσα από την περιοχή, έκανε το 1-0.

O Θεσπρωτός ισοφάρισε στο 40ο λεπτό με τον Σαραντίδη, οποίος ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Ο Απόλλων Λάρισας, όμως, βρήκε και δεύτερο γκολ στο παιχνίδι, όταν ο Χατζής με κεφαλιά που έπιασε στο 69΄, μετά από σέντρα του Βίγια, νίκησε τον Παππά και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Απόλλων Λάρισας (Γράφας): Αστράς, Λίταινας, Πετράκης, Γιαννίτσης, Χατζής, Τιμπουέ, Καλούσης, Καραμόκο (55′ Μπαλογιάννης), Νούσιος, Σταματής, Βίγια (90’+1′ Κοζού).

Θεσπρωτός (Ρότσα): Παππάς, Βαγιέντε, Λορέντζο, Βασιλάκης, Σταυρίδης (88′ Διγκόζης), Γκάνσιερ, Στεργίου, Βαταμίδης (74′ Δημητρούλας), Σαραντίδης, Γεωργούσης, Πουφλής (46′ Μπονίγια).