Ιωάννινα: Χρυσό στο πανελλήνιο πρωτάθλημα πυγμαχίας Νέων για τον Ρέμο Βελλή του Tiger boxing club

Με ένα ακόμη χρυσό μετάλλιο 🏅 επέστρεψε το Tiger Boxing Club Ιωαννίνων από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων που διεξήχθη στην Αθήνα από 10 έως 13 Φεβρουαρίου και αντιστοιχεί με την πρόκριση στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα.

Ο Ρέμος Βελλής συνεχίζει αήττητος την πυγμαχική του καριέρα για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, παρ’ ότι άλλαξε κατηγορία από τα 51 στα 54 κιλά όπου και αγωνίζεται πλέον.

Ο αθλητής του Μάκη Στάθη πέρασε… αγρατζούνιστος στα προκριματικά κερδίζοντας τον έμπειρο Λαθύρη του Αγρινίου. Στα ημιτελικά νίκησε τον σκληροτράχηλο Αμανατίδη από τον ΠΑΟΚ και έφτασε στον τελικό όπου για μια ακόμη φορά έδειξε την κλάση του, καθώς επιβλήθηκε με ομόφωνη απόφαση των κριτών με 5-0 επί του πρωταθλητή Παπαδόπουλου από την ΕΑ Πατρών.

Με τον τρόπο αυτό κατέκτησε το πρωτάθλημα στην κατηγορία των 54 κιλών και πήρε την πρόκριση για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων που θα διεξαχθεί από 10 έως 22 Απριλίου στη Σόφια της Βουλγαρίας στοχεύοντας σε μία θέση στο βάθρο.

Το Tiger Boxing Club συγχαίρει τον αθλητή του για την τεράστια επιτυχία και του εύχεται να διαπρέψει σε όλα τα μελλοντικά σχέδια του!